فرهنگ و هنر

بیست و دومین جشنواره سراسری شعر غدیر بناب برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از برگزاری بیست و دومین جشنواره سراسری شعر غدیر بناب خبر داد.

به گزارش سَس نیوز، سیدمحمدحسین بلاغی” گفت: این جشنواره همزمان با عید سعید غدیرخم در چهار بخش شعر فارسی، شعر ترکی آذری، شعر کودک و بخش ویژه تحت عنوان «غزه، نماد مقاومت» برگزار می‌شود.

وی، محورهای جشنواره را شامل: جلوه‌های شخصیتی امام علی علیه‌السلام (علم، عرفان، حماسه و جهاد و…)،جلوه‌های حیات اجتماعی امام علی(ع) (رفتار با کودکان، ایتام و…)، ولایت علوی از نگاه فاطمی (حمایت حضرت زهرا(س) از ولایت؛ سیمای امیرالمومنین(ع) در کلام حضرت زهرا(س))، سبک زندگی علوی و فاطمی، ویژگی‌های علوی در خطبه غدیریه نبوی، غدیر در کلام امیرالمومنین علی(ع)، عدالت علوی، انتظار؛ در استمرار غدیر و عاشورا و غدیر در آیینه الغدیر عنوان کرد.

بلاغی همچنین محور بخش ویژه  را شامل غزه، نماد مقاومت و عملیات وعده صادق برشمرد و گفت: هر شاعر می‌تواند سه اثر در هر کدام از بخشها از طریق سامانه   www.bonab.farhang.gov.ir  را تا سیزدهم خردادماه جاری به دبیرخانه جشنواره ارسال نماید.

براساس این گزارش  به اشعاری که در موضوعات مرآثی ارسال گردد و به اشعار ارسال شده طی سال‌های گذشته ترتیب اثر داده نخواهد شد و در صورت برگزاری مراسم اختتامیه حضور نفرات برگزیده الزامی است؛ و در صورت عدم حضور نفرات بعدی جایگزین خواهند شد.

گفتنی است جوایز جشنواره به شرح ذیل خواهد بود:

به نفرات اول بخش‌های فارسی، ترکی ، شعرکودک و بخش ویژه، لوح تقدیر و ۶۰ میلیون ریال جایزه نقدی اهدا خواهد شد.

به نفرات دوم بخش‌های فارسی، ترکی، شعرکودک و بخش ویژه، لوح تقدیر و ۵۰ میلیون ریال جایزه نقدی اهدا خواهد شد.

به نفرات سوم بخش‌های فارسی، ترکی، شعرکودک و بخش ویژه، لوح تقدیر و ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی اهدا خواهد شد.

به پنج نفر اول از رده سنی ۷ الی ۱۴ ساله که در یکی از بخش‌های جشنواره شرکت نمایند، لوح تقدیر و جوایزی به رسم یادبود اهدا خواهد شد.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

بالا