آموزش

چگونه اعتماد به نفس داشته باشیم؟

از یک پزشک مطمئن گرفته را تا یک سخنران الهام بخش، اعتماد به نفس چیزی است که همه ی مردم آن را می ستایند!

مجله فلکس مگ

از یک پزشک مطمئن گرفته را تا یک سخنران الهام بخش، اعتماد به نفس چیزی است که همه ی مردم آن را می ستایند!
اعتماد به نفس بخشی مهم از زندگی همه ی مردم است به طوریکه همه به نوعی به دنبال آن هستند و همین امر چرخه ای معیوب از افراد بی اعتماد به نفس به وجود می آورد که رسیدن به موفقیت را سخت و نشدنی می دانند.
همه از کار کردن در پروژه ای که توسط یک آدم عصبی، ناشی و بی تجربه و همیشه متأسف، اداره می شود رویگردان هستند. از طرف دیگر همیشه افرادی که روشن و واضح حرف می زنند، سرشان را بالا می گیرند، با اطمینان به پرسش ها پاسخ می دهند و از اعتراف به ندانستن پاسخ نمی ترسند در بین مردم ارزشمند و قابل تقدیرند! آن ها موجب ایجاد حس ارزشمند اعتماد به نفس در مخاطبینشان می شوند: در دوستان، همکاران، رؤسا، مشتریان …
ایجاد اعتماد به نفس در دیگران یکی از راه های کلیدی برای یافتن موفقیت در افراد معتمد به نفس است.
خبر خوش، آن که اعتماد به نفس مقوله ای آموختنی و کاملاً اکتسابی است. پس چه آن را می آموزید و چه در حال آموزش آن هستید بدانید که حرکتتان ارزشمند و شایسته است!
از نظر دیگران چقدر اعتماد به نفس دارید؟
میزان اعتماد به نفس را می توان با ابزار های متفاوتی نمایش داد! رفتار، زبان بدن، شیوه ی صحبت، آن چه می گویی… . در جدول زیر به مقایسه ی رفتارهای حاکی از وجود اعتماد به نفس و نیز عدم وجود آن دقت کنید. کدام یک از این رفتارها در شما و در اطرافیانتان وجود دارد؟

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

بالا