میراث فرهنگی

اتمام مرمت مدرسه تاریخی مجموعه کهن حسن پادشاه تا پایان سال جاری

مدیر پایگاه جهانی بازار تبریز از اتمام مرمت بخش مدرسه تاریخی مجموعه کهن حسن پادشاه تبریز تا پایان سال جاری خبر داد.

مدیر پایگاه جهانی بازار تبریز از اتمام مرمت بخش مدرسه تاریخی مجموعه کهن حسن پادشاه تبریز تا پایان سال جاری خبر داد.

به‌گزارش سَس نیوز به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی، ناصر زواری ضمن اعلام این خبر گفت: پایگاه جهانی بازار تبریز با همکاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی مرمت میدان حسن پادشاه تبریز را در اولویت فعالیت‌های عمرانی خود قرار داده است و تمام تلاش خود را برای اتمام تدریجی این میدان بی‌بدیل به کار گرفته است.

مدیر پایگاه جهانی بازار تبریز ادامه داد: با تلاش‌های انجام شده و تداوم و تسریع در مرمت مدرسه تاریخی این میدان، طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده و در صورت تزریق اعتبارات لازم تا پایان سالجاری مرمت و بازسازی این مدرسه به پایان می‌رسد که گامی مهم و تأثیرگذار در احیای میدان حسن پادشاه به شمار می‌رود.

او با اشاره به مرمت مسجد تاریخی میدان حسن پادشاه، یادآور شد: این مسجد که جزو مواریث بسیار مهم و تمدنی ایران و آذربایجان است در اولویت بعدی مرمت مجموعه قرار دارد که هم اکنون کارشناسان و پیمانکاران در محل یاد شده فعالیت‌های خود را ادامه می‌دهند.

زواری با بیان اینکه مجموعه تاریخی حسن پادشاه در قرون گذشته میدان اصلی و بزرگ تبریز بود، گفت: این مجموعه تاریخ، فرهنگ، هنر و معماری این دیار باستانی است که همه ویژگی‌های زندگی مردمان این کهن شهر را در خود خلاصه کرده است.

پایگاه خبری سَس نیوز، صدای خبری آذربایجان

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

بالا