محیط زیست

دادستانی آذربایجان شرقی در چارچوب قانون در کنار محیط زیست است

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان تبریز گفت: دادستانی مرکز آذربایجان شرقی در چارچوب قانون در کنار محیط زیست است.

به گزارش سَس نیوز، بابک محبوب علیلو همزمان با هفته هوای پاک در بازدید از مراکز پایش کیفی سنجش آلاینده‌های هوای کلانشهر تبریز، افزود: بر همین مبنا دستگاه قضائی در حفظ و صیانت از حقوق عامه نسبت به امور محیط زیستی حساسیت ویژه ای دارد و هر آنچه در توان دارد برای پشتیبانی قضائی از این حوزه بسیار مهم در طبق اخلاص می‌گذارد.

وی همکاری و تعامل هر چه بیشتر تمام نهادهای استانی برای تحقق اهداف محیط زیستی را ضروری دانست و گفت: باید همه نهادها دست به دست هم دهند و در اجرای مأموریت خطیر حفاظت از محیط زیست همکاری کنند.

وی با تاکید بر اینکه دادستانی مرکز آذربایجان شرقی در چارچوب قانون در کنار محیط زیست است، اظهار کرد: حفاظت و حراست از محیط زیست مصداق عینی دفاع از حقوق عامه است و این مجموعه برای این منظور از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌کند.

علیلو ادامه داد: باید توجه داشت که به ثمر رسیدن تلاش‌های محیط زیست فقط با همکاری مردم استان امکان پذیر است و البته در این مسیر همکاری دستگاه‌های اجرایی اعم از دولتی، عمومی و غیردولتی به ویژه واحدهای تولیدی و صنعتی که به نحوی در حوزه‌های مختلف محیط زیست مثل آلودگی هوا، آب و خاک دارای مسئولیت هستند، نیز بسیار مهم و تأثیرگذار است.

علیلو با ابراز خرسندی از تلاش‌های مجموعه محیط زیست آذربایجان شرقی، یادآور شد: با توجه به رسالت تعریف شده برای این مجموعه حاکمیتی، امیدواریم با تلاش‌های منسجم مسیر دستیابی به محیط زیست سالم و بانشاط برای مردم فراهم شود.

وی از فعالیت‌ها و تلاش‌های حفاظت محیط زیست استان به ویژه از محیط بانان که در دور افتاده‌ترین مناطق استان در مقابل تخریب محیط زیست رسالت حفاظتی و حراستی خود را انجام می‌دهند، قدردانی کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی نیز در این بازدید با اشاره به آغاز هفته هوای پاک، گفت: این هفته از روز گذشته شروع شد و تا دوم بهمن ماه ادامه دارد.

شهنام اشتری هوای پاک و حقوق عامه را عنوان روز نخست این هفته بیان و اظهار کرد: مسائل مختلف محیط زیستی اعم از آلودگی‌های واحدهای صنعتی و معدنی، آلودگی هوا و تخریب محیط زیست و حیات وحش از جمله عناوین جرم زای محیط زیست است که ارتباط مستقیم با دستگاه قضائی دارد.

وی، هوای پاک و توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل، توسعه انرژی‌های تجدید پذیر، آموزش و مشارکت عمومی، خودروهای فرسوده، کیفیت سوخت و سلامت را از عناوین روزهای هفته هوای پاک اعلام کرد.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

بالا